Archiwum 2011

Spotkanie odbyło się w dniu 19 grudnia 2011 roku w restauracji „CEZAR” w Łasku. Kolejny raz spotykaliśmy się we własnym gronie, by podsumować mijający rok, podzielić się doświadczeniami, pobyć ze sobą razem, bo okazji do takich spotkań nie jest zbyt wiele, a potrzeby te są sygnalizowane przez nasze koleżanki i kolegów.

W tym mijającym roku zaprosiliśmy na nasze spotkanie najbliższych przyjaciół – przedstawicieli jednostek, z którymi mamy najbliższy kontakt.
W spotkaniu wzięły udział m.in. Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - mgr Tamara Szymko, Prezes Stowarzyszenia Pomocy „Arka” – mgr Ewa Wróbel i jej Zastępczyni- mgr Beata Miksa, Zastępczyni Dyrektor Łaskiego Domu Kultury – Agnieszka Przybyłek.
Wspólnie doszliśmy do wniosku , że takich spotkań powinno być więcej. Zarząd ma więc przed sobą kolejne wyzwanie………

» galeria

Łaskie Stowarzyszenie Harcerskie “Grabia” kolejny już raz wzięło udział w konkursie Wojewody Łódzkiego “Pomoc Świąteczna”. Dzięki uzyskanej dotacji ze środków Wojewody oraz własnych środków Stowarzyszenia w przedświątecznym okresie przygotowaliśmy 526 paczek ze słodyczami dla dzieci , w tym 31 paczek żywnościowych dla rodzin ubogich.

Paczki trafiły m.in. do:
» Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łasku (100 szt.). MGOPS wspólnie z Caritasem Łódzkim przygotował akcję roznoszenia paczek do rodzin ubogich przez radnych oraz osoby reprezentujące władze miasta i gminy oraz inne instytucje.
» dzieci z rodzin ubogich Gminy Zelów,
» dzieci i rodziny z gminy Sędziejowice,
» rodziny ubogie z gminy Widawa,
» uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku
» dzieci z Okupu, gmina Łask,
» dzieci z Gminy Wodzierady poprzez Zespół Szkół w Kwiatkowicach.

Wszyscy uczestnicy programu otrzymali kalendarze na rok 2012 z logo Wojewody oraz Stowarzyszenia.”POMAGAJĄC INNYM- POMAGAMY SOBIE”

» galeria

6 grudnia to jeden z najradośniejszych dni w roku, dzień prezentów i niespodzianek. I mali, i duzi najpierw niepewnie spoglądają w stronę drzwi… Przyjdzie? Nie przyjdzie? Przyjdzie? Nie przyjdzie… A gdy już białobrody staruszek wręczy lub podrzuci piękne, zapakowane w błyszczący papier cudeńka, z drżeniem rąk i niecodziennym błyskiem w oku plączemy palce we wstążki, które za nic nie chcą się rozwiązać.

W Gimnazjum w Łobudzicach uczniowie wielu klas wręczali sobie 6 grudnia mikołajkowe prezenty. Dziewczęta nosiły w objęciach misie i pluszowe psiaki, chłopcy prezentowali nowe breloki, latarki, zestawy kosmetyczne… Prawie wszyscy objadali się też słodyczami wyłowionymi z czeluści kolorowych toreb.

Większość tych słodyczy pochodziła z prezentów – niespodzianek, które trafiły do naszych uczniów za sprawą Łaskiego Stowarzyszenia Harcerskiego „Grabia” w Łasku. Świąteczne paczki przygotowane zostały dzięki dotacji Wojewody Łódzkiego i ze środków własnych Stowarzyszenia w ramach akcji „Pomoc świąteczna”.

Do naszej szkoły słodkie niespodzianki dotarły już po raz trzeci. Z każdym rokiem przybywa obdarowanych. W tym roku było ich pięćdziesięcioro!

Rolę Mikołaja spełniali harcerze, którzy współpracują ze Stowarzyszeniem, m. in. w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W styczniu 2012 roku także będziemy wolontariuszami WOŚP.

Dziękujemy gorąco za świąteczne paczki i cieszymy się z możliwości dalszej współpracy z Łaskim Stowarzyszeniem Harcerskim!

» galeria

W styczniu odbyły się zimowiska. Zimowiska zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie dla dzieci z województwa łódzkiego z gimn poszkodowanych przez powodzie. W zimowiskach wzięło udział aż 560 dzieci. Zorganizowanie wypoczynku dla tak dużej liczby dzieci możliwe było dzieki dofinansowaniu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


» galeria 1
» galeria 2
» galeria 3

Partnerzy